Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne – bezpieczeństwo w które warto zainwestować

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z obowiązkiem wykupienia stosownego pakietu ubezpieczeń. Właściwy wybór ubezpieczyciela pomoże zminimalizować koszty utrzymania pojazdu.

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ten rodzaj ubezpieczenia jest obowiązkowy dla posiadaczy wszystkich pojazdów mechanicznych i wolnobieżnych zarejestrowanych na terenie Polski. Nabywana w ramach zawieranej umowy polisa stanowi ochronę nie dla samochodu, a dla jego właściciela. Dzięki niej firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do pokrycia wszelkich szkód na rzecz poszkodowanego.

Ubezpieczenie Autocasco

To już ubezpieczenie z grupy dobrowolnych, którego wysokość może określić sam ubezpieczający. Należy jednak pamiętać, że od tego jaka będzie suma ubezpieczenia zależy również wysokość wypłacanego odszkodowania. Polisa autocasco daje nam możliwość zwrotu pieniędzy w następujących przypadkach:

- uszkodzenia pojazdu w skutek kradzieży lub jej nieudanej próby

- uszkodzenia w skutek nieoczekiwanych zdarzeń losowych lub przyrodniczych

- uszkodzenia, które nastąpiło w wyniku zderzenia ze zwierzętami, osobami lub przedmiotami

- kradzieży pojazdu lub jego części

- uszkodzenia spowodowanego przez osoby trzecie nawet jeśli nie odnaleziono sprawcy szkody

- uszkodzenia będącego efektem działania czynników termicznych lub chemicznych

 

Ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków       

Ubezpieczenie NNW nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Stanowi ochronę zarówno dla kierowcy pojazdu jak i pasażerów. Gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku trwałych następstw wypadku lub śmierci osoby objętej ubezpieczeniem, która brała udział w podróży. Ubezpieczenie obowiązuje zarówno na terenie Polski jak i za granicą, jednak w przypadku jeśli do wypadku dojdzie za granicą odszkodowanie wypłacane jest w złotówkach. 

 

Ubezpieczenie Assistance

Assistance jest ubezpieczeniem pomocnym w przypadku nagłej awarii, wypadku, kradzieży pojazdu lub nagłej choroby kierowcy, bądź pasażera. Gwarantuje pomoc techniczną oraz medyczną na terenie całej Polski

 

Zamów bezpłatną konsultacje

Zostaw nam swój numer kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.