Aktualności

środa, 6 maj, 2015

Jak zadbać o drogi prezent komunijny?

Jak zadbać o drogi prezent komunijny?

Pierwsza Komunia to dla dziecka wielkie wydarzenie, a dla rodziców – spore wyzwanie finansowe. Do niedawna, wymarzonym upominkiem komunijnym był rower. Obecnie jednak zdecydowana większość dzieci prosi o sprzęty elektroniczne – laptopy, tablety, smartfony czy aparaty fotograficzne. Warto jednak pamiętać, że najmłodsi zwykle beztrosko traktują posiadane sprzęty i nie myślą o konsekwencjach ich straty. Tymczasem zdarzają się kradzieże i rozboje, także wymierzone w dzieci.


Jak uchronić dziecko przed stresem związanym z utratą cennego przedmiotu, a siebie przed znaczącymi wydatkami? Oto kilka porad:

1. Zalecaj ostrożność – zwróć uwagę swojemu dziecku, by unikało zabawy telefonem czy tabletem w środkach komunikacji miejskiej czy w sklepie a także aby nie rozmawiało z nieznajomymi i nie pokazywało im posiadanych gadżetów.
2. Oznacz sprzęt – warto rozważyć stosowanie mikroznaczników, czyli niewielkich elementów, które wyróżniać będą telefon czy tablet np. inicjały, niewielki rysunek na obudowie. Istnieje także indywidualny numer IMEI, który ułatwia identyfikację znalezionego smartfona. Wystarczy wpisać kod: *#06#, a wyświetlony ciąg znaków zapisać i schować w bezpiecznym miejscu.
3. Wybierz ubezpieczenie – nawet zachowanie ostrożności nie daje pełnej ochrony przed rabunkiem i jego skutkami. Dlatego warto rozważyć wykupienie polisy.
Świetnym rozwiązaniem dla rodziców, których dzieci korzystają poza domem z wartościowych przedmiotów może być oferowany przez nas Pakiet Torebka. To opcja dodatkowa do ubezpieczenia mieszkania lub domu. Za opłatę wynoszącą od 30 zł rocznie, ubezpieczamy szereg przedmiotów codziennego użytku w tym tablety, telefony czy laptopy i zapewniamy sobie pokrycie strat będących konsekwencją rabunku.

Zamów bezpłatną konsultacje

Zostaw nam swój numer kontaktowy, a my oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.